Czy woda z filtrów Dafi jest zdrowa?

Czy dzbanki filtrujące są zdrowe
Czy dzbanki filtrujące są zdrowe?
18 grudnia, 2020
Pokaż wszystkie
Czy woda z filtrów Dafi jest zdrowa

Wszystkie działania odpowiedzialnego za siebie i swoich bliskich człowieka zmierzają do tego, by żyć jak najzdrowiej i wybierać najzdrowsze produkty, jedzenie czy napoje. Nie chcemy sobie szkodzić, a w tym świecie pełnym złego jedzenia i wręcz rakotwórczych napojów, chcemy dokonywać optymalnych decyzji. Jedną z najlepszych decyzji jest chociażby przestawienie się na picie wody- odstawienie słodkich i kolorowych napojów i sięganie z cała rodziną po zwykłą wodę bez dodatków. Można pić nawet tą z kranu- warunkiem jest odpowiednia jej filtracja, by woda była jeszcze czystsza, smaczniejsza i miała lepszy zapach. Filtry Dafi idealnie sobie z tym radzą, a my postaramy się was przekonać, dlaczego zdrowo jest pić filtrowaną wodę.

Węgiel aktywny – substancja do zadań specjalnych

Jeśli chcielibyśmy znaleźć na tym świecie jakąś supersubstancję, która jako jedna z wielu pomaga nam w nieoceniony sposób w codziennym życiu, to laur zwycięstwa mógłby dostać np. węgiel aktywny. To właśnie węgiel jest medium filtracyjnym w butelkach i w dzbankach marki Dafi. Jest on w stanie wyeliminować z wody około 60-80 różnych szkodliwych substancji, z 30 kolejnymi radzi sobie całkiem nieźle i z następnymi 22 połowicznie. Co dokładnie usunie nam z wody węgiel?

Chlor i jego pochodne- to, że często nie chcemy pić wody kranowej wynika głównie z tego, że śmierdzi nam ona chlorem i niezbyt nam smakuje. Węgiel idealnie niweluje ten smak i zapach, przefiltrowana woda posiada dużo lepsze walory organoleptyczne. Chlor jest niemal zawsze wyczuwalny w kranówce, gdyż jest on jednym z najtańszych sposobów na  dezynfekcję instalacji i zabezpieczenia jej odcinków przed wystąpieniem mikroorganizmów.

Węgiel świetnie radzi sobie także z metalami ciężkimi, które w jakichś śladowych ilościach także mogą dostać się do wody kranowej. Eliminuje zarówno rtęć, kadm czy ołów. To ważne, gdyż np. ołów powoduje wiele spustoszenia w organizmie człowieka- zwłaszcza, gdy dostarczany jest do niego latami. Metale ciężkie mogą powodować silne zatrucia, ale też prowadzić do spustoszeń w układach krwionośnym i nerwowym, powodować problemy z płodnością i powikłania w czasie menopauzy, a także przyczyniać się do rozwoju nowotworów.

Węgiel radzi sobie także świetnie z pestycydami herbicydami, które dostają się do wody (zwłaszcza tej z własnego ujęcia) na skutek spływania tych substancji z pól do rzek czy do wód gruntowych. Naukowcy już dawno wykazali, iż ekspozycja na działanie tych chwasto- i owodobójczych substancji może mieć silne działanie rakotwórcze.

To oczywiście jedynie kilka zanieczyszczeń jakie eliminuje węgiel aktywny- przykład na to, jak jest efektywny i z jak silnymi zanieczyszczeniami pozwoli nam walczyć.

Żywica jonowymienna przeciwko twardej wodzie

Często nie pijemy także kranówki dlatego, że jest ona bardzo twarda. Tutaj też przychodzą nam z pomocą filtry Dafi, które poza węglem mają także złoże żywicy jonowymeinnej. Z powodzeniem można dzięki niej usunąć z wody nadmiar wapnia, który w poważniejszych przypadkach prowadzić wręcz może do powstawania kamieni nerkowych bądź problemów z przyswajaniem cynku i żelaza.