Czy dzbanki filtrujące są zdrowe?

Co ile wymienia się filtr Dafi
Co ile wymienia się filtr Dafi?
18 grudnia, 2020
Czy woda z filtrów Dafi jest zdrowa
Czy woda z filtrów Dafi jest zdrowa?
18 grudnia, 2020
Pokaż wszystkie
Czy dzbanki filtrujące są zdrowe

Każdy, kto stoi przed jakimś zakupem i podjęciem decyzji zakupowej analizuje, czy podjęta przez niego decyzja przyniesie mu korzyści. W przypadku zastanawiania się nad kupnem dzbanka filtrującego myślimy, czy będzie to miało wymierne korzyści dla naszego zdrowia. To, że picie jak największej ilości wody jest wskazane, wiemy wszyscy. Tylko zawsze zastanawiamy się jednocześnie jaką wodę pić: butelkowaną, butelkowaną smakową, z kranu, a może filtrowaną w dzbanku? Zechcemy was przekonać do tego, iż zakup dzbanka z filtrem będzie tutaj optymalnym rozwiązaniem.

Świeża woda zawsze pod ręką

Każdy z nas na pewno choć raz spotkał się z taką sytuacją- jest lato, bardzo gorąco i chce nam się pić, a właśnie wypiliśmy ostatnie łyki wody mineralnej z butelki. Rozwiązanie- oczywiście długi spacer do sklepu. A można przecież prościej- wystarczy wyposażyć się w dzbanek z filtrem Dafi i świeżą i czystą wodę można mieć na okrągło. Działanie dzbanka jest bardzo proste- wystarczy napełnić go wodą z kranu (zimną) i odczekać, aż przesączy się ona przez złoża filtracyjne z żywicy jonowymiennej i z węgla aktywnego. Proces ten trwa około 2 minut. Tak przefiltrowaną wodę można od razu pić, gotować na niej potrawy, czy wykorzystać ją w ekspresie do kawy, w żelazku lub w czajniku.

Dlaczego filtrowanie jest zdrowe? Złoża filtracyjne w dzbankach Dafi są substancjami naturalnymi. Węgiel aktywny, który ma za zadanie jak najdokładniej oczyścić wodę, to nic innego jak wypalone łupiny orzecha kokosowego. Węgiel taki jest jedną z najbardziej efektywnych substancji, jeśli idzie o usuwania zanieczyszczeń- ma on bardzo dużą powierzchnię absorpcyjną w stosunku do swojej masy. Dzięki filtrowi z węgla możemy usunąć z wody kranowej takie zanieczyszczenia jak chlor i jego pochodne, metale ciężkie, herbicydy i pestycydy, lotne związki organiczne, fosforany, etc. To bardzo ważne, jeśli dbamy o swoje zdrowie. Przykładowo pestycydy i herbicydy zawarte w kranówce (zwłaszcza wtedy, gdy posiadamy własne ujęcie wody) mogą prowadzić do poważnych zmian nowotworowych w ciele człowieka- zwłaszcza jeśli nasycamy się nimi przez długie miesiące, a nawet lata.

Bardzo groźne są także metale ciężkie jak chociażby ołów, kadm czy rtęć. Jak wykazują badania naukowców, długa ekspozycja na działanie ołowiu może wpływać na powstanie nadciśnienia, znacznie obniżać odporność człowieka, powodować zawały serca i niszczyć naczynia krwionośne, prowadzić do niepłodności i powikłań w okresie menopauzy, itp.

Bez szkodliwego bisfenolu A

Dafi bardzo dba o to, by dawać swoim klientom produkt w 100% bezpieczny. Dlatego też, choć część dzbanków Dafi wykonana jest z twardego tworzywa sztucznego, jest ono w pełni wolne od bisfenolu A (BPA). Wiele opakować zawiera tą niebezpieczną dla zdrowia substancję, ale nie znajdziemy jej w dzbankach marki Dafi. Bisfenol A prowadzić może do problemów hormonalnych i metabolicznych, jest często składnikiem opakować plastikowych czy aluminiowych- np. puszek do napojów. Zdecydowanie lepiej jest więc korzystać z filtrów i pić czystą wodę wolną od ww zanieczyszczeń, niż kupować wodę butelkowaną i mieć podejrzenie, że butelki te to nie tylko plastik, ale i niebezpieczny bisfenol A.